kradzież pieniędzy z konta
porady

Przestępstwa komputerowe i kradzież pieniędzy z konta bankowego

włamanie na konto bankoweŻyjemy w czasach, w których komputery i sieci komputerowe odgrywają bardzo ważną rolę, decydując o niemal każdym aspekcie życia prywatnego, zawodowego, a także funkcjonowaniu miast i całego państwa. Ma to niestety swoje konsekwencje, w coraz częściej zdarzających się przestępstwach komputerowych. Kradzież tożsamości, włamania na konta bankowe, sabotowanie infrastruktury komputerowej, kradzież danych firmowych, nielegalne rozpowszechnienia plików, korzystanie z oprogramowania bez licencji. To tylko niektóre przestępstwa komputerowe, z którymi każdy z nas może się zetknąć. Jak postępować w takich przypadkach? Co zrobić, kiedy to my jesteśmy pokrzywdzonymi przez takie przestępstwa komputerowe lub nam się zarzuca ich popełnienie? To bardzo poważne sprawy, wymagające wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Powierzenie prawnikowi reprezentowania swojej osoby przed sądem lub prokuraturą, może być najlepszym krokiem, który zdecydujemy się wykonać. Taka decyzja na pewno pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu i nerwów.

Najpowszechniejszym ostatnio przestępstwem komputerowym jest kradzież pieniędzy z konta bankowego. Przestępcy instalują na komputerze ofiary złośliwe oprogramowanie lub wyłudzają od niej dane do logowania za pomocą phishingu, a następnie kradną środki z konta. Popularną metodą phishingu jest podszycie się pod kupującego na OLX lub innym portalu handlowym, a następnie kontakt przez komunikator internetowy (np. whatsup).

Jeżeli mamy pecha i padniemy ofiarą przestępców powinniśmy udać się do adwokata i poprosić o pomoc w poprowadzeniu sprawy przeciwko bankowi. 

Przy jakich sprawach może pomóc nam adwokat?

  • kradzież pieniędzy z konta bankowego
  • szkalowanie w internecie
  • stalking
  • złośliwe oprogramowanie (wirusy)
  • kradzież danych

Najważniejsze jest zachowanie ostrożności podczas korzystania z internetu, powinniśmy być bardzo ostrożni, żeby nie dać się oszukać. Dodanie ogłoszenia na popularnych portalach z ogłoszeniami (otmoto, olx, allegro) może skutkować tym, że skontaktuje się z nami oszust który będzie chciał nas okraść. Oszust nie będzie miał skrupułów, żeby wyczyścić konto swojej ofiary do zera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *