podwyższenie alimentów
porady,  rozwód

Podwyższenie alimentów – jak?

Jak walczyć o podwyższenie alimentów?

podwyższenie alimentówWychowujesz samotnie dzieci? Dawno temu sąd przyznał alimenty które obecnie nie są wystarczające? Od tego czasu, kwota ta nie wzrosła, mimo podwyższenia kosztów życia lub zmiany warunków życiowych? Jeśli tak, to nie trać ani chwili więcej czasu i wystąp o podwyższenie alimentów. Zwiększenie kwoty o kilkaset złotych więcej miesięcznie, może mieć duży wpływ na życie Twojej rodziny. Pamiętaj, że masz prawo wnosić o przeliczenie alimentów i dostosowanie ich wysokości do aktualnych potrzeb rodziny i jej warunków finansowych.

Czy trudno złożyć wniosek o podwyższenie alimentów? Nie – ale jeśli chcesz uzyskać jak najwyższe szanse na podwyższenie alimentów i mieć pewność, że wniosek zostanie sporządzony i złożony należycie warto zaangażować do tego celu kancelarię lub dobrego adwokata. Duże doświadczenie, doskonała znajomość procedur sądowych i prawa rodzinnego, pozwoli Ci złożyć wniosek starannie przygotowany, obejmujące jasne i zrozumiałe argumenty z powodu których alimenty powinny zostać podwyższone. Pamiętaj, że dzięki pomocy prawnika, standard życia Twojej rodziny może się znacząco podnieść.

Ponad 80% rodziców uchyla się od płacenia alimentów lub nie płaci ich w terminie

Kancelaria adwokacka pomoże Ci również w przypadku egzekwowania należnych alimentów od uchylającego się od ich płacenia partnera. Koszt pomocy adwokata jest jednorazowy, a korzyści które z niego płyną są długofalowe dlatego nie warto brać się samemu za pisanie wniosków, lepiej zlecić to profesjonalnej kancelarii adwokackiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *