wycena nieruchomości łódź
porady,  rzeczoznawca

Wycena domu na sprzedaż

Jak wycenić dom na sprzedaż?

wycena nieruchomości łódź
rzeczoznawca majątkowy łódź

Najlepiej polegać na wiedzy i doświadczeniu eksperta – rzeczoznawcy majątkowego.
Pozwoli nam to najlepiej oszacować wartość naszej nieruchomości. Rzeczoznawca przedstawi nam odpowiednie materiały którymi opierał się podczas tworzenia wyceny.
Oprócz tego dostaniemy od niego operat – specjalny dokument poświadczający jaka jest wartość naszej nieruchomości. Przy wycenie, oprócz powierzchni mieszkalnej brane pod uwagę są takie czynniki zewnętrzne jak lokalizacja, sąsiedztwo, bliskość ciągów komunikacyjnych i ceny nieruchomości w okolicy.
Kluczowa rolę w wycenie odgrywa rzecz jasna wielkość mieszkalna i jej stan. Oczywistym jest, że wycena zaniedbanej nieruchomości wymagającej remontu będzie niższa niż nowego budynku prosto od dewelopera.
Czy jesteśmy w stanie samemu dokonać wyceny nieruchomości? Raz,że samemu raczej nie będziemy w stanie zrobić tego obiektywnie, dwa, że nie będziemy mieli dokumentu którym będziemy mogli się posługiwać np. podczas negocjacji cenowych w trakcie sprzedaży domu.

Rzeczoznawca majątkowy to osoba o wysokich kwalifikacjach potwierdzonych zdaniem państwowego egzaminu. Z pewnością jest to najlepsza opcja wyceny nieruchomości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *